Організація молоді

Організація молоді

Запрошуємо всіх бажаючих на загальне фотографування об 11:00, пере Прохідною №1.

Організація молоді

Знай наших
Команда Запорізької АЕС зайняла 2 місце у напівмарафоні ВП «Рівненська АЕС» «Забіг під градирнями» у м. Вараш, серед команд ДП «НАЕК «Енергоатом»

Склад команди:
1. Гарасько Олександр Миколайович, інженер ЕП
2. Золотухін Микола Миколайович, Оператор РВ ЕП
3. Летуновський Віталій Миколайович, слюсар з ремонту ЕРП
4. Мішин Павло Олександрович, заступник начальника УК
5. Нечипуренко Євген Юрійович, слюсар-ремонтник ЕРП
6. Радченко Наталія Юріївна, інженер УКБ

Дякуємо за перемогу!

  

Організація молоді

Вже скоро стартує щорічний корнкурс 👉 «Будь Інженером», яких проходе на базі гімназії «Гармонія» серед учнів 10-х класів.

Конкурс проводиться з трьох предметів:
2️⃣ квітня — Математика
3️⃣ кітня — Фізика
4️⃣ квітня — Хімія. 
Початок о 14.00

За додатковою інформацією звертатись за телефонами:👇
☎️(095) 195-41-47 Андрій Туз
☎️(066) 709-16-71 Дмитро Орлов

Конкурс проводиться за підтримки:
Енергоатом
Українське Ядерне Товариство
Запорізька атомна електростанція
Первинна профспілкова організація «Запорізька АЕС»
Енергодарська багатопрофільна гімназія «Гармонія»
Управління освіти Енергодарської міської ради

Організація молоді

 Настав цей момент! 🎉
Дорогі дівчата, ми з радістю повідомляємо про початок конкурсу «Міс ЗАЕС — 2019». 😍
Запрошуємо до участі працівниць Запорізької АЕС. 
Дівчата, не соромтесь, приймайте участь у конкурсі та перемагайте.
Умови конкурсу та подробиці у відео 😎
Положення за посиланням https://goo.gl/fyKwz6
Роботи можна відправляти на електронну адресу 📧: photocompetition@ukr.net
або 
заповнити форму на нашому сайті за посиланням https://goo.gl/ehXu1h
Анкету можна завантажити тут  https://goo.gl/Kwtcnq
Прийом заявок з роботами триватиме рівно місяць, з 21 лютого до 21 березня 2019 року.
P.S.: Велике прохання, файли з фото-відео матеріалами обов’язково підписуйте у форматі «Прізвище_Підрозділ.jpg» або «Прізвище_Підрозділ.mov».
За додатковою інформацією звертайтесь за телефоном: (095) 072-15-35 — Сергій Мошнік
З нетерпінням чекаємо на ваші роботи. 

Організація молоді

У надрах землі!

Після оформлення пропускних документів члени Ради Організації молоді Запорізької АЕС ознайомились з експонатами музею гірничої техніки під відкритим небом, відвідали поверхневу каплицю святої Варвари, а також ознайомились з «візитною карткою» ЗЗРК — центральною групою стволів. 
Після проведення інструктажу з охорони праці, перевдягання в спецодяг та комплектації спецспорядження працівники ВП ЗАЕС вирушили у шахту, аби відвідати підземні об’єкти на горизонтах 840 і 940 метрів. Екскурсію для ОМ ВП ЗАЕС провели заступник начальника шахти «Експлуатаційна» з охорони праці Андрій Крайнюк і заступник головного інженера з виробництва цієї ж шахти Іван Ракша. Стартував довгий шлях з підземної каплиці святої Варвари і продовжився знайомством з технологією ведення прохідницьких, видобувних, бурових і відкаточних робіт. Активісти ОМ ВП ЗАЕС відчули на собі всю тяжкість гірницької праці та перейнялися глибокою повагою до підкорювачів земних надр. 
Насичений день продовжився зустріччю з профспілковими лідерами і молодіжним активом ЗЗРК — головою профкому комбінату Олександром Григорчуком, його заступником Миколою Пастушенко, головою молодіжної комісії профкому Світланою Ніколіною та членами молодіжної комісії. Обговорювалися питання різного характеру: складання колективного договору підприємств, соціально-правові гарантії працівників, профорієнтація молодих робітників, оздоровлення персоналу, проведення спортивно-розважальних заходів та інше. 
На завершення всі зійшлися на думці, що необхідно підтримувати теплі та дружні відносини, тому що вся робота двох підприємств спрямована на розвиток нашої держави!

кореспондент газети «Робоче слово» ПрАТ «ЗЗРК» Олена Драгун та голова культмасової комісії ОМ ВП ЗАЕС Мошнік Сергій

Організація молоді

6 січня, напередодні Різдва Христового, актив Організації молоді ВП ЗАЕС разом з дітьми привітали різдвяними колядками жителів міста Енергодар. Святковим хором молодь пройшла по вулицях міста, квартирам багатоповерхівок, а також завітала на новорічну ялинку на сквері, де заспівала традиційну українську колядку «Добрий вечір тобі».
В цей зимовий вечір ОМ ЗАЕС вирішила подарувати людям святковий настрій, позитивні емоції, а також трохи різдвяного дива.
Всі зібрані кошти з колядок Організація молоді передала на лікування сина працівника ВП ЗАЕС Курмаза Арсенія, який бореться з захворювання «Гострий Т-лімфобластний лейкоз» з побажаннями якнайшвидшого одужання!

Організація молоді

Дорогі друзі!

Печать

Організація молоді, від щирого серця вітає вас з Новим, 2019 роком!
Нехай Новий рік принесе вам щастя, злагоду, добробут в вашу родину. Бажаємо щоб все погане залишилось у минулому році, а в пам’яті залишись лише найтепліші спогади!
Нехай в кожному куточку нашої країни, в кожній українській родині настане мир, добробут та порозуміння, нехай щастя заполонить ваші серця ❤️.
Бажаємо всім любові, успіху, благополуччя, завжди позитивного настрою — адже Новий рік обіцяє бути цікавим  — ми цьому посприяємо!

З найтеплішими побажаннями, щиро ваша, Організація молоді Запорізької АЕС!

Організація молоді

Шановні друзі, колеги, колектив ВП Запорізька атомна електростанція та багатотисячний колектив ДП НАЕК Енергоатом!😊

ОРГАНІЗАЦІЯ МОЛОДІ Первинної профспілкової організації ВП «Запорізька АЕС», від щирого серця❤️, вітає вас з професійним святом Днем Енергетика. Наша спільна та наполеглива праця це основа сучасного життя, основа енергетичної незалежності держави. Кожного дня, ми виходимо на роботу для того щоб в оселі, кожної української родини, було тепло, світло і затишно. День енергетика — це свято людей, які присвятили своє життя благородній та величній справі. Попереду на нас чекає нові випробування, нові перемоги та обов’язково світле майбутнє.
Від усієї душі бажаємо вам щастя, любові, здійснення мрій, теплоти в серцях, затишку в ваших оселях. Нехай життя складається з радості, незабутніх подій, а кожен новий день дарує успіх та чудовий настрій.

З повагою, Організація молоді ВП «Запорізька АЕС».

Організація молоді

13-14 грудня у Києві проходив XIV Форум Організації молоді Атомпрофспілки «Atomic marathon 2018», який з цього року носитиме ім’я Олександра Юркіна у пам’ять засновника і першого керівника Атомпрофспілки.

Відкриваючи головний захід профспілкової молоді Голова Атомпрофспілки Валерій Матов підкреслив важливість участі молодих атомників не лише у виробничому процесі підприємств, а й їхньої ролі у збереженні і розвитку трудового колективу, основної складової розвитку галузі.

Заступник Голови Федерації профспілок України Євген Драп’ятий закликав молодь не зупинятися на старих, іноді вже не ефективних формах та методах профспілкової діяльності, відмовлятися від застарілих та не ефективних форм профспілкової роботи та відшукувати ефективні нові. Закликав молодь до усвідомлення, що існують зовнішні виклики у профспілок, такі як сучасна соціально-економічна ситуація в Україні, але є й внутрішні, які «ми можемо перемогти своїми знаннями, правдою і активною позицією».

У привітанні від президента ДП НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського підкреслювалася роль молодих працівників у вирішенні проблем атомної енергетики та побажання «плідної роботи, корисних контактів, цікавих ідей».

Про те, як ДП НАЕК «Енергоатом» підтримує молодіжні ініціативи «словом і ділом» розповів Олексій Лич, голова ППО ДП «НАЕК «Енергоатом», заступник Голови Атомпрофспілки. На сьогодні з 34-тисячного колективу НАЕК кількість молоді становить 30 відсотків. Завдання адміністрації і профспілкового комітету довести цей відсоток до 50. «У нас підприємство, що найбільше спирається на молодь. Я сумніваюся, що в Україні є ще таке, яке незважаючи на усі економічні труднощі, настільки просувається у цьому напрямі. На перспективу молодь повинна становити не менше 50 відсотків нашого колективу». Олексій Лич розповів про заходи з заохочення молоді, зокрема про надання цього року (і наступного) службового житла, безвідсоткові кредити, часткову компенсацію за оренду житла, роботу із вишами. «Ми надіємося, що у цьому напрямі буде прогрес. Ми намагатимемося зберегти й інші соціальні пільги, передбачені колективним договором ДП НАЕК «Енергоатом», у тому числі ветеранам, одноразову допомогу тим працівникам, які звільнені у зв’язку з виходом на пенсію».

Олексій Лич детально зупинився на «відстоюванні основного соціального показника – фонду оплати праці». «Завдяки колективному договору з 1 жовтня було підвищено заробітну плату на 15,6 відсотків, а з 1 грудня – ще на 4,3 відсотки, з 1 січня зарплата зросте на 7, 4 відсотка. Це незважаючи на дискримінаційну політику НКРЕКП, регулятора, який приймає в енергетиці неправомірні тарифні обмеження щодо НАЕК. І завдяки профспілці і дирекції компанії, бо у нас є розуміння, що ми є дві сторони колективного договору: адміністрація і профспілка».

Олексій Лич висловив сподівання, що фонд оплати праці і соціальні гарантії, виконання яких сьогодні напряму залежать від тарифу на електроенергію для АЕС, встановленого НКРЕКП, значно підвищиться з 1 липня наступного року з введенням нової моделі енергоринку.

Про майбутній енергоринок, ризики та перспективи для атомної генерації розповів учасникам Форуму генеральний директор ВП «Енергоатом-Трейдинг» Сергій Бедін.

Як відомо, у квітні поточного року парламент з великими труднощами, під тиском експертного середовища та Єврокомісії, нарешті схвалив довгоочікуваний закон «Про ринок електроенергії», який передбачає нову, конкурентну модель ринку електроенергії в Україні.

«Згідно з цим законом, розповів Сергій Бедін, за два роки має відійти в минуле поточна модель – коли всі генеруючі компанії продають електроенергію оптовому покупцю — «Енергоринку», а той, по середній ціні, реалізує її енергопостачальним компаніям (обленерго). Сьогоднішня українська модель діє на основі Моделі Пулу Англії (британська модель енергоринку), коли усі виробники електроенергії зобов’язані продавати електричну енергію підприємству «Енергоринок». А далі підприємство продає електроенергію споживачам за середньозваженою ціною. На усіх стадіях продажу тарифи установлює НКРЕКП».

Передбачається, що до конкурентної моделі Україна почне переходити з 1 квітня 2019 року. А поки що атомні електростанції готуються до змін. Зокрема, на всіх АЕС вже створені відповідні невеликі підрозділи (2-3 особи).

За словами Сергія Бедіна, сьогоднішня модель діє за принципом «навантажити того, хто тягне». «НКРЕКП до Енергоатому багато років поспіль застосовує практику «обрізання тарифу». А заборгованість ДП «Енергоринок» перед ДП НАЕК «Енергоатом» досягла вже 12, 6 млрд. гривень.

На новому енергоринку електроенергії, за словами Сергія Бедіна, «Енергоатом» перетвориться з підприємства, що лише виробляє електроенергію, на повноцінне комерційне підприємство. Компанія має намір брати участь у продажу електроенергії за прямими контрактами, які були передбачені лише для теплоелектростанцій і теплоелектроцентралей.

Серед зовнішніх ризиків для атомної генерації від введення нової моделі енергоринку Сергій Бедін вказує на:

  • затвердження порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами в редакції, що суперечить принципу недискримінаційної участі у ринку;
  • — затримку розроблення та затвердження підзаконних актів, необхідних для повноцінного функціонування ринку електричної енергії у цілому та зокрема в діяльності на ньому Компанії;
  • втручання у господарську діяльність Компанії шляхом прийняття рішень, що обмежують можливості Компанії.

Є і внутрішні ризики серед яких важливим є можливе нерозуміння персоналом зміни основної функції компанії з експлуатуючої організації на повноцінне комерційне енергетичне підприємство, що отримує прибуток.

Петро Котін, заступник директора з виробництва ДП НАЕК «Енергоатом», розповів учасникам Форуму про проект «Енергоміст «Україна – ЄС».

Першим визначальним завданням проекту є відновлення та повторне введення в експлуатацію повітряної лінії електропередачі 750 кВ Хмельницька АЕС – Жешув (Польща) з подальшим використанням її повної пропускної здатності. Другими не менш важливими цілями проекту є організації експорту електроенергії з Хмельницької АЕС до європейської енергосистеми ЕНТСО-Е (угоду підписано 7 липня 2017 року) шляхом відключення енергоблоку №2 Хмельницької АЕС від української енергосистеми та підключення його до «Бурштинського енергоострову».

Цей проект надасть можливість збільшити експорт електроенергії до країн ЄС в обсязі потужності енергоблоку № 2 Хмельницької атомної електростанції (1000 МВт) уже у короткостроковій перспективі. Енергобезпека України та ЄС.

А також можливість добудови енергоблоків №3 і №4 ХАЕС з залученням механізмів міжнародного кредитування за гарантіями довгострокового контракту на поставку електроенергії з другого блоку ХАЕС в європейську енергосистему. Пілотний проект «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз». – перший крок на шляху стратегічної синхронізації української та європейської енергосистем, безпечного та безпроблемного плавного наближення до режиму повної синхронізації.

У два інформаційно насичених дні Форуму відбулися не лише презентаційні виступи, присвячені проблемам атомної енергетики, керівників структурних підрозділів дирекції ДП НАЕК Енергоатом. Учасниками Форуму, представниками молодіжних організацій атомно-промислового комплексу, українськими та міжнародними профспілковими експертами порушувалися питання необхідності закріплення кадрів, підвищення престижності професії та професійного зростання, озвучувалися український та міжнародний досвід роботи з молоддю, основні тенденції українського та глобального профспілкового руху. У рамках Форуму відбулися тренінги, дискусії та молодіжні навчання, були прийняті відповідні організаційні документи.