XV Форум Організації молоді Атомпрофспілки

…..З 31 жовтня по 2 листопада, у м. Києві, представники ОМ ЗАЕС прийняли участь у XV Форумі Організації молоді Атомпрофспілки «Atomic marathon 2019», який носить ім’я засновника Атопрофспілки Олександра Юркіна.

…..Відкрив XV Форум ОМА привітальним словом голова Атомпрофспілки Валерій Олексійович Матов. Від імені президента ДП «НАЕК «Енергоатом», який, на жаль, не зміг бути присутнім особисто, учасників форуму привітав виконавчий директор з персоналу ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Анатолійович Остаповець. Також з привітальним словом виступили голова ППО ДП «НАЕК «Енергоатом»/заступник голови Атомпрофспілки Лич Олексій Васильович, заступник голови ФПУ Драп’ятий Євген Михайлович та заступник голови Атомпрофспілки Прудніков Павло Вікторович.

…..Особливо приємним та несподіваним сюрпризом, на самому початку форуму, стало нагородження переможців V Фотоконкурсу Організації молоді Атомпрофспілки та нагородження профактивістів за результатами проведеної роботи у 2019 році. За ініціативний та творчий підхід при підготовці і проведенні заходів ОМ та сприяння розвитку молодіжного руху, грамотою президії ЦК Атомпрофспілки нагороджені Олена Іващенко (ЕЦ) та Андрій Туз (ЕП), подякою президії ЦК Атомпрофспілки відзначені Наталія Чорна (ЦТАВ), Каріна Занога (ВЯБ), Анастасія Гулюк (ВРХЛ). Грамотою Профспілкового комітету ДП «НАЕК «Енергоатом», за сумлінну працю з розвитку молодіжного руху, нагороджені Оксана Бабенко (СВНтаПБ), Сергій Потинг (ЦТАВ) та Юрій Шаманов (СЕБтаС).

…..Впродовж першої половини дня, завдяки панельним дискусіям з керівництвом ДП «НАЕК «Енергоатом», були розкриті дуже важливі теми для нашого сучасного суспільства: «Робота ДП НАЕК «Енергоатом» в умовах нової моделі енергоринку», «Енергетичний міст Україна – ЄС. Запорука енергетичної безпеки держави», «Державне регулювання діяльності у сфері використання ядерної енергетики України, як запобігання виникнення аварій на АЕС». Професіоналізм експертів вражав, вони з легкістю відповіли на всі багаточисельні запитання слухачів.

…..Далі за програмою обговорювалися дуже актуальні для атомної молоді теми: «Професійне зростання. Кадровий резерв компанії. Збереження молодих працівників компанії в умовах економічної ситуації в Україні». Разом з такими досвідченими колегами, як Лич Олексій Васильович та Остаповець Олександр Анатолійович, експертом виступила й представниця ВП ЗАЕС Соловіцька Тетяна, яка разом зі своєю командою підготувала прекрасну презентацію та доповідь.

…..Доброю практикою минулорічного форуму стала «Жива бібліотека», тож  учасники форуму чекали її з нетерпінням. Цьогоріч, «живими книгами» стали голова ППО ДП «НАЕК «Енергоатом»/заступник голови Атомпрофспілки Лич Олексій Васильович, голова ППО ЮУАЕС Снітков Сергій Михайлович, голова ППО ХАЕС Гук Михайло Володимирович, генеральний директор ВП РАЕС Павлишин Павло Яремович та виконавчий директор з персоналу ДП «НАЕК «Енергоатом» Остаповець Олександр Анатолійович. Згідно з правилами, всі учасники форуму були поділені на 5 груп та на протязі 15 хвилин мали можливість пізнати життєвий шлях кожної «живої книги» та поставити  навіть самі незручні запитання. Не випадково, що всі «книги» були дуже різні: за складом характеру, світооглядом, з різними життєвими позиціями та правилами, яких вони дотримуються під час прийняття рішень, та звичайно ж, всі зі своєю особистою життєвою історією. «Читати» було дуже цікаво цілковито про все: як починали, з якими життєвими складнощами зустрілися на шляху, де знаходили підтримку та натхнення не здаватися, коли було особливо складно, що стало самим важливим досягненням в житті, про невдачі та розчарування, про хобі та звичайно про плани на майбутнє.

…..Наприкінці кожної розмови, наші досвідчені колеги дали поради молодому поколінню, які на їх погляд, можуть допомогти за кілька років досягнути бажаного та можливо, самим стати «живими книжками» на черговому форумі ОМА «Atomic marathon».

…..Другий день Форуму був присвячений таким темам, як «Основні тенденції глобального профспілкового руху», «Неоліберальний проект Трудового кодексу» та темі, на якій завжди будуть сперечатися, «Гендерна рівність. Жінка в атомній галузі». Експертом в цьому керунку виступила Марія Рижкова, представниця від ВП ЗАЕС.

…..Своїм досвідом роботи з молоддю профспілок ділилися також профспілкові лідери Україні та Білорусі. Крім того, були озвучені проблеми та досягнення профспілок, зокрема у досвіді молодіжного руху, Субрегіональної організації IndustriAll та EPSU.

…..У рамках Форуму також відбулися тренінги від Віталія Копиша та засідання Центральної ради ОМА. На засіданні було підбито підсумки роботи ОМА у поточному році та затверджені заходи на наступний ювілейний для ОМА рік, а саме: проведення творчого форуму ОМА (в рамках якого відбудеться XV Конкурс КВН серед організацій молоді Атомпрофспілки) у м. Вараш; проведення XVII Спартакіади Організації молоді Атомпрофспілки разом з Х турніром «Силачі Атомпрофспілки» у м. Славутич; сходження на найвищу гору України – Говерлу, приурочене до «Дня Державного Прапора України; проведення VI Фотоконкурсу серед членів ОМ Атомпрофспілки; проведення ХVІ Форуму Організації молоді Атомпрофспілки та розширене засідання Центральної ради Організації молоді. У 2020 році Молодіжній організації Атомпрофспілки виповниться 20 років.

Автор статті: Альона Вялова
Фото: Олени Іващенко

Організація молоді