Оберіг та символ краси народної

З нагоди Дня вишиванки працівники Запорізької АЕС прийшли на роботу у традиційному українському одязі.

…А в обідню перерву вийшли на вулицю, щоб зробити святкове фото. Передстанційна площа розквітла різноманіттям барв, яскравістю українських вишиванок, адже це справді гарний одяг. Вишивкою можна не лише милуватися, але й читати її. Історія вишиваних сорочок в Україні налічує не одну сотню років. Причому, кожен регіон має свою специфіку, техніку виконання, орнамент і навіть колір ниток.

Найрізноманітніші й дивовижні візерунки придумували наші прабабусі. Прикрашали свій святковий та повсякденний одяг як вміли. Через орнаменти і малюнки прагнули зберегти в родині любов і щастя, благополуччя і вірність. А самі вишиванки вважалися оберегом і символом краси.

Популярність і мода на вишиванки пояснюється її красою і символічністю. Як правило, вишиванка — це вишита сорочка з льону чи з конопляного полотна. Проте в останні часи можна зустріти сорочки чорного, червоного, коричневого, сірого та інших кольорів. Від звичайних сорочок вишиванку відрізняє дивовижний візерунок. На те, яким він повинен бути, впливає для кого вона буде пошита.

Фельдшерохорони здоров’я Оксана Гулак сама вишила собі вишиванку, чим здивувала своїх колег, настільки гарною вийшла її робота. Яб сказала, що це вишиванка в сучасному стилі, тому що виконана не нитками, а бісером, який надав їй додаткової яскравості. Цілком можливо, що на конкурсі вишиванок ця робота могла б стати в числі призових. Цікаво, що раніше майстриня вишивала тільки ікони та картини, а от одяг вперше. Інженер ВТС Анна Кривець розповіла, що вишиванки має вся її родина — чоловік, діти… Вони придбали їх під час подорожі у Львові і тепер одягають в такі дні.

Важливо відзначити, що українські вишиванки стають популярними не лише серед українців — багато гостей нашої країни купують сорочки для себе та дітей. Також до Дня вишиванки було приурочено ще декілька заходів — радіоконкурс та селфі. В радіоконкурсі прийняли участь 8 підрозділів ЗАЕС, з яких 6 відповіли правильно на всі запитання, тому переможця

вирішили визначити шляхом жеребкування. Ним став інженер ЦТПК Сергій Палієнко. А в фото-селфі — представники 20 підрозділів. Призові місця посіли представники цехів: 1 місце — ЕП і ЦД; 2 місце — ВТС; 3 місце — СЕБтаС.

Лідер Організації молоді Запорізької АЕС (ініціаторів свята) Дмитро Орлов привітав переможців та вручив їм подарунки.                                                                                                             Юлія Ткачук

Організація молоді